Poradňa
 

Druh pozemku vs možnosť stavať

Od: Datum: 13.02.12 20:53 odpovedí: 2 změna: 13.02.12 21:50

Dobry den,

mam zaujem kupit pozemok, ktory je momentalne na liste vlastnictva vedeny ako: Druh pozemku: ostatne plochy, Sposob vyuzitia:

Pozemok, na ktorom je manipulačná a skladová plocha, objekt a stavba slúžiaca lesnému hospodárstvu; Druh chranenej nehnutelnosti: Chranena vodohospodarska oblast, Umiestnenie pozemku: Pozemok je umiestneny mimo zastavaneho uzemia obce

Pozemky su ponukane pre vystavbu domov, ale rada by som si overila, ci nemoze vzniknut problem prave pre jeho sucasny charakter?Je mozne na takychto pozemkoch stavat?

Dakujem velmi pekne.

-ad-

 

 

Zoznam odpovedí:
Zobrazenie štruktúry odpovedí v otázke

 

Odpovede na otázku:
Datum: 13.02.12 21:10
Predmet: RE: Druh pozemku vs možnosť stavať  
avatar

dobre, že sa zaujímate vopred...tá chránená vodohospodárska oblasť je dosť podozrivá!

informujte sa o Územnom pláne! Územný plán obsahuje a poskytuje dôležité informácie pre všetkých aktérov investične vstupujúcich do územia. Týmito aktérmi sú prevažne individuálni stavebníci a súkromný sektor
Územný plán slúži na to, aby ľudia vedeli, kde a čo možno stavať. Úrady môžu povoliť len takú stavbu, ktorá je v súlade s územným plánom a za podmienok, ktoré sú dané územným plánom.
Schválený územný plán obce a schválený územný plán zóny je uložený v obci, na stavebnom úrade a na krajskom stavebnom úrade.
Každé následne vydané územné a stavebné povolenie musí rešpektovať podmienky územného plánu.
Stavebný úrad nesmie vydať povolenie na takú stavbu, ktorá je v rozpore s územným plánom.
Pojmy definuje stavebný zákon od § 1 až po § 31.

Ohodnotené: 2x
 
Od: ad
Datum: 13.02.12 21:50
Predmet: RE (2x): Druh pozemku vs možnosť stavať  

Dakujem velmi pekne. Podarilo sa mi zistit, ze v uzemnom plane je tam uz zavazna funkcia na byvanie v bytovych domoch.Tak predpokladam, ze by to malo byt v poriadku. Podmienecne vhodne vyuzitie je byvanie v rodinnych domoch a su uz aj stanovene regulativy funkcneho vyuzitia a podobne.

 

 

Prihlásiť sa k odberu odpovedí z tejto otázky:

Nenesieme zodpovednosť za správnosť informácií a za škodu vzniknutú ich využitím. Jednotlivé odpovede vyjadrujú názory ich autorov a nemusia sa zhodovať s názorom prevádzkovateľa poradne Poradte.sk

sociálne siete
RSS poradne Poradte.sk
 
Copyright © 2011-2014 Poradňa Poradte.sk. Všetky práva na poradni Poradte.sk vyhradené.
Poradte.cz - poradna pro každou otázku