STK a pokuta

Od: Dátum: 28.12.12 20:22 odpovedí: 7 zmena: 05.04.13 18:50

už dlhšiu dobu mi auto stojí na dvore a má neplatnú STK a emisnú, podľa nového zákona budú posielať domov pokuty za neplatné STK a emisné potrebovala by som poradiť čo by som mala robiť aby som tú pokutu nedostala? mám ísť čím skôr si to všetko spraviť alebo ho mam čím skôr odpísať alebo predať?


Zoznam odpovedí:
 
moment čakajte prosím, prebieha prenos dát ...
Zobrazenie štruktúry odpovedí v otázke
Skrytie štruktúry odpovedí v otázke
Zobrazenie štruktúry odpovedí v otázke

 

Odpovede na otázku:
Od: marecek*
Dátum: 28.12.12 21:17

Pozdravujem.ja mám ten isty problem.moje auto bolo naposledy na stk v roku 2008 a mam uz aj kupcu a teraz neviem ci ho

mam radsej predat alebo dat zosrotovat aby som sa vyhol tej pokute?

Ohodnotené: 0x
 
Od: oleje*
Dátum: 01.01.13 01:29

http://www.nssr.gov.sk/data/att/24566_subor.pdf
objavil som rozhodnutie súdu o možnosti OBVODNÉHO ÚRADU udeliť pokutu autu ktoré nemá STK,EK aj keď je predmetné auto mimo prevádzky,napr. rozobraté v garáži.
Ako úplnú perličku citujem nasledovné /žalobca je pokutovaný/ :
Výklad zákona v takom zmysle, ako ho chápe ţalobca, teda ţe vozidlo ktoré je odstavené v
garáţi a je nepojazdné, nie je v prevádzke hoci má pridelené evidenčné číslo neobstojí. Takýto výklad zákona nemoţno pripustiť, nakoľko by potom bolo nepojazdné kaţdé vozidlo,
ktoré je napríklad havarované a je taktieţ pre rozsah poškodenia nepojazdné.
+ súd sa vyjadril že občan mal dočasne alebo trvale odhlásiť vozidlo. No po preštudovaní postupov som zistil že vozidlo sa nedá nijakým sposobom dočasne odhlásiť bez platnej STK,EK.

doplnené 01.01.13 01:36:

Inými slovami -súd popiera nevyvrátiteľnú realitu a zámerne klame o stave veci /pojazdnosti auta/

Ohodnotené: 0x
 
Od: mkat®
Dátum: 01.01.13 17:51
avatar

Podla tohto noveho zakona (ja osobne si myslim že je blby,ved čo koho do toho čo mam v garaži,ked s tym nejdem na cestu. ) to vyzera tak že čim najskôr si mate zohnať odtahovku a isť na STK a nasledne na EK. Potom sa auta zbaviť .(Dalšia otazka -čo s autom ked cez STK neprejde?)Znovu sa naši vladni činitelia ukazali ,ako ludi ošklbať o peknych par peniažkov.

Bože, som zvedavy kedy už budu vyberať pokuty od chodcov že maju nevhodnu ,alebo zodratu obuv.*bzum*

Ohodnotené: 0x
 
Od: john30
Dátum: 30.01.13 14:39

Je smutne že peniaze za pokutu chcu zaplatat dieri v rozpočte. Je moj problem, čo mam na dvore. Či kvetinač alebo okrasnu drevinu ,či staršie vozidlo. Podla mna je jedno ci tie auta su na dvore alebo na chodniku,je to čista buzeracija zo strany štatu alebo jeho organu. Prečo sa nekontroluje kolko mam kvetinačoch na balkone a či nie su prestarale. hmm hmm. Prečo mi nekukaju do zadku či je ok.. Štat podporuje len tych- ktory nás okradaju- Štat povolil ak chceme auto odhlasiť z evidencije,tak musi byť zošrotovane.To je pekne ,no odkial bere sa tolko inzeratov na predaj diskoch,ci inych dielov, ano rozpredavaju ich prave tie organizacije,ktore maju opravnenie na likvidaciju. Na policiji v kežmarku som sa pytal o odhlasenie starej š120 ktora ostala v polsku s poskodenym motorom-išlo o zadreta motor, Usudil som že 200km je prevoz na slovensko drahe . a tak som odobral špz a auto nechal v miestnom šrotovisku. Na policiji som v Kežmarku vyrospraval moj pribech a nato my povedal policajt že musim mat auto zošrotovane na slovensku napriklad v mlynici. aha a to ma znepokojilo. Ved ja auto uz dva mesiace nemam. Ale betar jeho ,oslovyl ma chlapik ,ktory my vravy ze my vie popoct. Ja vravym super . a tu bol kameň urazu. Chlapik vravy že za 100eur my da papier že je auto v lokvidaciji. Tak myly policajtia štatny zamestnanci. Kavu pijete a vodu kažete. Prajem každemu rychlozbohatlikovy ktora zderia bežnych ludi ,aby mu na psi triciatok vysla jeho picha . Nech dvakrat kupi a ked je skupi,nech mu vykypi z hrnca a vredmy po posiatu celu tvar. Označme takych ludi z šarlatovym pismenom. A ty vo vlade. čo nas zapredali Za 30 striebornych nech len konaju ako ten Judaš. Vopred sa ospravedlnujem ludom,ktorym by som tamto textom ubližil nechtiac.a pravpoisne chyby a diakritaku no... S pozdravom Nespokojny občak okres kežmarok.

Ohodnotené: 0x
 
Od: john30
Dátum: 30.01.13 14:50

To všetko speje k revoluciji alebo k obcianskej vojne. Toto je policajni štat.Dost že nas europska unia niči a brani s vyvojom ale aj štat nas muči Najskor ut boli povojneve KONTIGENTY Potom KOMUNISTI a teras sa to vola DEMOKRACIJA.

Ohodnotené: 0x
 
Od: maon
Dátum: 05.04.13 18:44

ak nemam platnu stk, nech ma pokutuju aj 1000€ pokutou ked sa na takom aute budem vozit nie ked nepojazdne stoji v garazi. Inac rad by som poznal toho "cloveka" co s takym navrhom prisiel. tych 150 "ludi" co mu to odklepli vidim kazdy den po castiach v TV novinach.

Ohodnotené: 0x
 
Od: maon
Dátum: 05.04.13 18:50

Uz teraz nech caka majitel cabrioletu kedy schvalia nejaku novelu o pouzivani zimnych pneu ako maju niektore staty Od-Do. tiez nikoho nebude trapit ze ten cebriolet v zime nevyjde ani pred garaz

Ohodnotené: 0x
 

 

 

 

Prihlásiť sa k odberu odpovedí z tejto otázky:

Nenesieme zodpovednosť za správnosť informácií a za škodu vzniknutú ich využitím. Jednotlivé odpovede vyjadrujú názory ich autorov a nemusia sa zhodovať s názorom prevádzkovateľa poradne Poradte.sk

 
Copyright © 2011-2017 Poradňa Poradte.sk. Všetky práva na poradni Poradte.sk vyhradené.